ایزو

ایزو چیست ؟

ایزو سازمانی جهانی می باشد که به صورت گسترده و در تمام زمینه ها و تخصص های صنعتی و تجاری اقدام به تدوین استاندارد می کند ، ایزو یا ISO مخفف International Organization for Standardization می باشد.

چرا باید اقدام به اخذ ایزو کنیم ؟

اگر دارای شرکتی ( با هر تعداد پرسنل ) هستیم یا اقدام به تولید محصول یا خدمتی می کنیم خوب است بدانیم ، متخصصانی در سازمان ایزو اقدام به تدوین بهترین راهکار ها برای بهبود فرایندهای سازمان ما کرده است ، این راهکار ها شامل ، مدیریت کیفیت ، مشتری مداری ، تولید بهتر محصول ، بهداشت و ایمنی شغلی و... می باشد. بنا بر این بهتر است برای پیشبرد اهداف خود از الزامات استاندارد مورد نیاز خود مطلع شده و آنها را در سازمان خود پیاده کنیم سپس از یکی از مراجع گواهی دهنده ایزو بخواهیم تا پیاده سازی این الزامات در سازمان ما را مورد ممیزی قرار دهد تا در صورت وجود عدم مطابقت کامل سیستم ما با آن الزامات از وجود آنها مطلع شویم و در غیر این صورت گواهینامه ایزو خود را اخذ کنیم تا به دیگر بازیگران بازار ( رقبا ، مشتریان و... ) به صورت مستند این موضوع را اطلاع رسانی کنیم .

 

چه تعدادی گواهینامه ایزو تدوین شده است ؟

سازمان ایزو تا کنون اقدام به تدوین بیش از 17500 استاندارد به همراه راهنمای آنها کرده است ، البته از این تعداد استاندارد حدود 65 عدد در کشور ما معرفی شده است .

 

چگونگی سفارش ایزو و مراحل اخذ ایزو چیست ؟

جهت آشنایی بیشتر با مراحل اخذ ایزو می توانید به این لینک ها مراجعه نمایی : چگونگی سفارش ایزو    مراحل اخذ ایزو


پرداخت آنلاین توسط کلیه کارت های عضو شبکه شتاب بانکی
تمامی خدمات این فروشگاه ، حسب مورد ، دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

بالا